PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Daçiç: Lista e njohjeve të Kosovës do të bjerë nën 100 vende


Ministri serb i Punëve të JashtmeIvica Daçiç është shprehur i bindur se lista e vendeve që kanë njohur Kosovën do të bie nën 100 vende.

Ai ka vlerësuar se pas tërheqjes së njohjes nga Guinea-Bissau, lista e Prishtinës për 114 njohje është e rrejshme, transmeton Konica.al.

“Është një tregues se të gjitha këto janë gënjeshtra me ngjyra, ashtu si dhe lista e 114 vendeve që kanë njohur Kosovën. Do ta shihni se ajo do të bie nën 100”, ka thënë Daçiç për Tanjug gjatë qëndrimit në Buenos Aires.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 23, 2017 nga te Bota dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: