Berisha publikon emrat e 43 deputetëve që meren me punë të pista


Pas urdherarrestit per 3 ish-zyrtare te policise nga Prokuoria, emrat e te cileve Pd i kishte permendur ne nje denoncim para nje viti, ish-kryeministri Berisha ka publikuar nje tjeter status ne rrjetet sociale.

Ne krye te Narkoshtetit si kryarkitekt, kryegjykates, kryprokuror qendron Noriega i gjithefuqishem. Pas tij vijne narkoministrat me role kryesore, ish ministri, tani i persektutuari politik i droges, Samir Trafiku dhe pasardhesi i tij, Xhafa i droges, Ndrikull Kodheli, Gjeneral Trafiku. Pas tyre vijne 43 narko-deputetet, kumbare dhe ndrikulla te futur ne parlament me parate dhe lidhjet e droges. Pas tyre vijne bajlozet lokal te droges si Don Lalet, Lelet, Subashet, Gjushet, Kokoneshet, Bushet, Rroshet, Peçet, Zotot, Ndoket, Bardhet, Ramet etj etj”, shruan Berisha.

Postimi i plotë:

Mbi nomenklaturen e Narkoshtetit te Shqiperise!

Te dashur miq, Narkoshteti i Shqiperise ka nomenklaturen e tij, veper e te ciles eshte ndertimi i shtetit te bazuar mbi drogen. Ne krye te Narkoshtetit si kryarkitekt, kryegjykates, kryprokuror qendron Noriega i gjithefuqishem. Pas tij vijne narkoministrat me role kryesore, ish ministri, tani i persektutuari politik i droges, Samir Trafiku dhe pasardhesi i tij, Xhafa i droges, Ndrikull Kodheli, Gjeneral Trafiku. Pas tyre vijne 43 narko-deputetet, kumbare dhe ndrikulla te futur ne parlament me parate dhe lidhjet e droges. Pas tyre vijne bajlozet lokal te droges si Don Lalet, Lelet, Subashet, Gjushet, Kokoneshet, Bushet, Rroshet, Peçet, Zotot, Ndoket, Bardhet, Ramet etj etj.

Fill mbrapa vijne narko-drejtoret e medhenj si Ardian Çelet, pareshplaresi, prokurore, gjykates te kupoles etj etj etj. Por rol po kaq vendimtar ne ndertimin e narko-shtetit ne Shqiperi ka patur policia me narko-drejtoret apo baronet me uniforme te saj.

Ketu me poshte keni nje status te publikuar ne FB tim me date 19-8-2016, ne te cilin renditen baronet e Narko-shtetit, elita tij me uniforme, e seleksionuar me super kujdes per origjinen e tyre, ekskluzive nga kryeqytetiti europian i kanabisit Tepelena. Ketu me poshte keni satusin ne fjale, ne te cilin shkruhet sa vijon…! sb

“Ja se si Shqipëria përfundoi në Kanabistan!”

Te gjithë drejtuesit, çunat e krimit jane nga kryeqyteti europian i Kanabisit, Tepelena!

Ketu me poshte keni listen e kanabisteve nga kryeqyteti europian i kanabisit, Tepelena, qe shnderruan Shqiperine me sukses te plote ne Kanabistan!

– Haki Çako, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, nga Progonati i Tepelenës, i rritur në Lushnje

– Rebani Jaupi, zv.Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, nga Tepelena

– Skëndër Kalemaj, Drejtor i Hetimit të Krimit në Policinë e Shtetit, nga Tepelena

– Gramoz Sako, Komandant i Gardës së Republikës së Shqipërisë, nga Tepelena

– Zëvendës Kombandant i Gardës së Republikës së Shqipërisë, nga Tepelena

– Ylli Ymeri, Drejtori i Përgjithshëm i Prapavijës, nga Tepelena

– Ervin Hodaj, Drejtor i Policisë së Tiranës, nga Tepelena

– Ermal Muça, Zëvendësdrejtor i Policisë së Tiranës, nga Tepelena

– Dritan Lena, Drejtor i Policisë së Lezhës, nga Tepelena

– Alban Çela, Drejtor i Policisë së Shkodrës, nga Tepelena

– Perlat Cullhaj, Drejtor i Policisë së Durrësit, nga Tepelena

– Edmond Targaj, Drejtor i Policisë së Dibrës, nga Tepelena

– Lorenc Shehu, Drejtor i Forcave Speciale të Ndërhyrjes së Shpejtë, nga Tepelena

– Bujar Ahmetaj, Shefi i Forcës Operacionale në Policinë e Shtetit, nga Tepelena

– Sokol Boçari, Shef i Forcave Speciale, RENEA, nga Tepelena

– Ermal Milori, Drejtor i Policisë Kufitare të Rinasit, nga Tepelena

– Gëzim Zhupa, Drejtor i Policisë Kufitare të Vlorës, nga Tepelena

– Arben Skëndo, Drejtor i Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave, nga Tepelena – ka jetuar në Kuçovë

– Qerim Aliaj, Drejtori i Kufirit të Shkodrës, nga Tepelena

– Arjan Ferri, Drejtor i Kufirit në Gjirokasër, nga Tepelena

– Sokol Çela, Drejtor i Kufirit të Durrësit, nga Tepelena

– Ermal Lila, Shefi i Komisariatit të Policisë së Sarandës, nga Tepelena

– Zenel Bejko, Shefi i Komisariatit të Ballshit, nga Tepelena

– Haki Hasanbega, Shefi i Komisariatit të Tepelenës, nga Tepelena

– Babush Hasajan, Shefi i Komisariatit të Urës Vajgurore, nga Tepelena

Po nga Tepelena janë edhe disa drejtues të tjerë në nivele të larta në policinë e Tiranës dhe në rrethe. Më poshtë edhe lista e publikuar nga PD, e cila përmban vetëm postet që drejtohen nga persona nga Tepelena dhe jo emrat e tyre.

LISTA E PD E PUBLIKUAR NË 2014

Në Ministrinë e Brendshme

Ministri i Brendshëm nga Tepelena

Zv.ministri nga Kurveleshi

Sekretari i Përgjithshëm nga Kurveleshi

Drejtori i Kabinetit nga Tepelena

Drejtori i SHKB nga Tepelena

Drejtori i Parkut të Automjeteve nga Tepelena

Zëdhënësi nga Tepelena

Sekretarja nga Tepelena

Truproja nga Tepelena

Komandanti i Gardës nga Tepelena

Zv.komandati i Gardës nga Tepelena

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë nga Tepelena

Zv.drejtori nga Kurveleshi

Shefi i sektorit të mbrojtjes së dëshmitarëve nga Tepelena

Shefi i sektorit në Drejtorinë e Policisë Rrugore nga Tepelena

Në drejtorinë e Tiranës

Drejtori i Qarkullimit nga Tepelena

Shefi i Komisariatit të Kavajës nga Tepelena

Në Durrës

Drejtori i Policisë nga Tepelena

Shefi i Komisariatit nga Tepelena

Shefi i Komisariatit të Shijakut nga Tepelena

Shefi i Qarkullimit nga Kurveleshi

Shefi i Krimit Ekonomik nga Kurveleshi

Në Fier

Drejtori i Policisë nga Tepelena

Shefi i Komisariatit nga Kurveleshi

Në Vlorë

Drejtori i Policisë nga Tepelena

Shefi i Komisariatit të Sarandës nga Tepelena

Shefi i Qarkullimit në Vlorë nga Kurveleshi

Në Gjirokastër

Drejtori i Policisë nga Tepelena

Shefi i Qarkullimit nga Tepelena.

 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close