PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Zbulohet kush e ka sjellë dosjen ndaj Vangjush Dakos


Kreu i PD qe tha sot se Vangjush Dako, kryebashkiaku i Durrësit është përgjuar dhe ka informacione nga shërbimet e huaja për një bandë që bën aktivitet kriminal dhe është përdorur për blerjen e votave në 25 qershor.

E ftuar në emisionin ‘Opinion’ gazetarja e kronikes Anduena Llabani ka deklaruar se dosjen me përgjimet ndaj kreut të Bashkisë Durrës, Vangjush Dako e ka sjellë “Eulex” .
“Eulex ka sjelle nje dosje ndaj tij…por edhe kjo nuk konfirmohet zyrtarisht”, tha Anduena.
“Ditet ne vijim do botojnë fakte konkrete nga dosja që kanë në dispozicion po mbetet për t’u parë se deri tani jemi në kuadrin e deklaratave”, tha Bendi Fevziu

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 21, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: