PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Rama: U transformuan 160 shkolla në mandatin e parë, 34 të tjera do rilindin brenda 2018


Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në facebook ka publikuar transformimet e kopshtit më të madh dhe shkollës në qytetin e Laçit. Rama thotë se është ndërhyrë për herë të parë pas 57 vitesh.


Sipas Ramës 160 shkolla janë transformuar gjatë mandatit të parë qeverisës, dhe vetëm në 2018 34 të tjera do të rilindin.


“Dje në mjediset e transformuara për fëmijët e kopshtit më të madh të zonës së Laçit; më pas në kantierin për rindërtimin e shkollës 9-vjeçare ku ndërhyhet për herë të parë pas 57 vjetësh; e në fund në mjediset e rilindura të gjimnazit “At Shtjefën Gjeçovi”


Pas 160 shkollave të transformuara në mandatin e parë, investimet do të vijojnë me ndërtimin dhe rindërtimin e infrastrukturës arsimore në të gjithë vendin, duke filluar me 34 shkollat që do të rilindin me Buxhetin 2018 #PërArsiminQëDuam dhe #PërShqipërinëQëDuam”, shkruan Rama.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 21, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: