PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Gazetari: Hetimet për Dakon do përfundojnë me arrestimin e tij


I ftuar në emisionin “Opinion” gazetari Trazhgim Sokolaj ka deklaruar mbrëmjen e sotme se hetimi i nisur ndaj kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako ka nisur nga prokuroria më herët se pesë muaj më parë.
Gazetari ka deklaruar se hetimet po realizohen për grup të strukturuar kriminal, dhe sipas tij hetimet do të përfundojnë me arrestimin e kryebashkiakut Vangjush Dako.
“Procedimi penal është për grup të strukturuar kriminal, nuk është për zgjedhje. Nuk janë për zgjedhjet. Zgjedhjet kanë dalë dhe përgjimet nuk kanë filluar para 5 muajsh kur ka shkuar materiali në prokurori por shumë kohë më para. Bëhet fjalë për një hetim, i cili shumë shpejt me ç’më thonë do konkludojë me masë arresti në gjykatë. Në qoftë se hetohet objektivitisht”, -tha Sokolaj.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 21, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: