PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Reagon ambasada britanike për dezertimin e 4 komandove shqiptarë


image

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë ka reaguar për dezertimin e 4 komandove shqiptarë në Britaninë e Madhe. Reni Ajazi nga Gramshi, Ylber Tokrri, Aleksandër Shkulaku nga Pogradeci dhe Klevis Lamkaj, kanë dezertuar dhe kanë humbur gjurmët në Londër disa ditë më parë.

“Këto janë veprime individesh dhe që sado zhgënjyese, nuk ndikojnë marrëdhënien e fortë e të vazhdueshme mes Mbretërisë së Bashkuar dhe forcave të armatosura të Shqipërisë”, ka qenë reagimi i ambasadës britanike, për Report TV.

Komandot kishin shkuar në drejtim të Anglisë në fillim të muajit tetor 2017, të ftuar nga Ministria Britanike e Mbrojtjes për të marrë pjesë në një stërvitje në formën e një gare njohur si testi me emrin “Patrulla Cambrian”.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 20, 2017 nga te Bota dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: