PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Përmbytjet në Greqi, ja kush është shqiptari që humbi jetën


Mes 19 viktimave të përmbytjeve në Greqi është edhe një shqiptar. Petro Koleci, nga fshati Kodër, Livadhja i Bashkisë Finiq, jetonte prej gati 25 vitesh në shtetin grek, ndërsa jetonte në Mandra të Athinës.

Trupi 29 vjeçarit, i cili punonte si hidraulik, u gjet mes shkatërrimeve të përmbytjes, me ndihmën e qenve të repartit zjarrfikës. Mediet greke raportuan se identifikimin e emigrantit shqiptar e ka bërë babai i tij, i cili punonte si roje sigurie në spitalin ku u çuan 3 viktimat e gjetura ditën e shtunë.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 19, 2017 nga te Bota.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: