PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Elbasan/ Zbulohet shuma që u vodh në teatrin ”Skampa”


Dalin detaje të reja lidhur me grabitjen e ndodhur në teatrin “Skampa” të Elbasanit.

Policia e këtij qyteti del me deklaratë lidhur me ngjarjen dhe thotë se rreth orës 11:00 të së dielës, salla operative është njoftuar për një vjedhje në teatrin “Skampa”, në lagjen “Luigj Gurakuqi”.

Shërbimet e policisë shkuan menjëherë në vendngjarje dhe nga veprimet e para hetimore dhe bazuar në deklaratën e financieres së këtij institucioni rezulton se janë vjedhur rreth 4500 euro në kasafortën e zyrës së financieres së këtij institucioni.

Nga hetimet paraprake rezultion se kjo shumë parash ishte e saj personale të cilat i kishte lënë për ruajtje në zyrën e saj. Mësohet se shumën e parave financieres ia kishte dërguar i vëllai, të cilin e kishte emigrant.

Po në vijim të veprimeve në vendngjarje si dhe nga deklarimet e personave përgjegjës të zyrave rezulton se persona të paidentifikuar dyshohet që natën mes të shtunës dhe të dielës, të kenë hyrë nga dera e pasme e teatrit, por nuk kanë vjedhur asnjë send në pronësi të insititucionit, por thjesht kanë hapur dyert e zyrave.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 19, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: