PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Ura të mrekullueshme të bëra vetëm për kafshë(Foto)


Ura të mrekullueshme të bëra vetëm për kafshë | FOTO

Holanda njihet si shtet i cili ka rregulluar shumë ura vetëm për kafshët.

Megjithatë, nuk është i vetmi në botë i cili ka përgatitur gjelbërim të tillë.

Pemët e ngritura dhe gjelbërimi që bashkon të dy anët e natyrës së ndarë nga rruga e asfaltuar, u mundësojnë kafshëve të lëvizin në liri të plotë në vendin e tyre.

Shikoni fotot më poshtë për të parë sa bukur i kanë rregulluar urat. A nuk do të donit të kishit dhe ju një të tillë në vendin tuaj?

Image result for bridges just for animalsRelated imageRelated imageRelated imageImage result for bridges just for animalsImage result for bridges just for animalsImage result for bridges just for animals

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 18, 2017 nga te Life Style dhe etiketuar me , , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: