PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Pse Basha nuk e sulmon Veliajn ?


E keni vënë re që prej disa kohësh Partia Demokratike nuk po e sulmon kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj?

Shumë prej nesh janë bërë kuriozë, ose kanë ngritur shumë pikëpyetje.

Kjo heshtje diçka tregon dhe misteret e saj pretendon t’i zbulojë “Citynews”.

Siç është raportuar në medie, plani urbanistik i miratuar nga Veliaj para disa muajsh ka qenë shumë i ngjashëm me atë të Lulzim Bashës, por me disa “shtojca” të tjera në ndërtimin e pallatave për klientë të Veliajt dhe Bashës.

Atëherë u dha sinjali i parë i lidhjes së tyre. Basha më pas e ndihmoi akoma më shumë Veliajn duke sulmuar Saimir Tahirin, rivalin më të madh të kryebashkiakut për kreun e Partisë Socialiste.

Përfundimi është i thjeshtë: Basha dhe Veliaj ndërtojnë bashkë në Tiranë.

Kur merr parasysh faktin se shumica e këshilltarëve demokratë në Bashkinë e Tiranës janë kundër Bashës, nuk ke pse pretendon që reagimet e tyre tek-tuk kundër Veliajt të kenë ndonjë forcë. Ata janë të vetëdijshëm për pazaret e kryetarit të tyre.

Basha e harroi gjakun e Ardit Gjoklajt. Atë e lau me pazaret me Veliajn dhe planin urbanistik të Tiranës, ku është zhytur ai dhe familjarë të tij, përfundon “Citynews”.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 18, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: