PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Nxënësit e asfiksuar, ja si është gjendja e tyre sot


Përmiresohet gjendja e nxenesve te helmuar dje nga rrjedhja e dioksidit te karbonit ne shkolle.

Helmimi i 60 nxënësve të shkollës së mesme të bashkuar “Rifat Manjani” në Shupenzë, por edhe të një mësuesi krijuan një situatë të pazakontë në disa prej klasave të shkolles. Asfiksia nga dioksidi i karbonit ndodhi si pasojë e shpërthimit të tymit nga kaldaja e ndezur për herë të parë ditën e djeshme në këtë shkollë.

Sot, një ditë pas helmimit, mjekët bejne me dije se gjendja e tyre shëndetësore është përmirësuar. Keshtu mesohet se dy te shtruarit ne QSUT, nxenësja dhe mësuesi pritet të dalin.

Nderkohe në spitalin e Peshkopisë ndodhen 8 nxënës, 5 prej të cilëve jane mire dhe eshte thene se mund te dalin nga spitali. Nga spitali i BUlqizes mesohet se po mjekohet vetem nje nxenes.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 18, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: