PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Gazetari Senja: Nuk janë 4 por 16 ushtarë që dezertuan


image

Gazetari Emirjon Senja i ftuar në Fax News ka zbardhur detaje të paditura më parë mbi punën e ushtrisë, pagën dhe dëshirën për ta braktisur atë.  Gjatë bisedës në studio ai deklaroi se nga 6000 ushtarë shqiptarë, 2600 prej tyre kanë kërkuar braktisjen e ushtrisë.

“4 raste janë vetëm në Britaninë e Madhe por nga informacione nga policia ushtarake, nga mesi i tetorit e deri më tani janë të paktën 16 raste dezertimesh ose mos paraqitje në repart.  Në dijeninë tonë, janë 2600 kërkesa për t’u larguar nga ushtria dhe përgjithësisht është arsyeja ekonomike ajo që i shtyn, por ka edhe raste familjare.  Kujtojmë që Shqipëria ka 6000 ushtarë, që do të thotë 40 përqind e tyre kërkon braktisjen e ushtrisë”- tha gazetari.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 17, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: