Shi dhe vranësira, parashikimi i motit për sot


Vendi ynë është karakterizuar nga reshjet e shiut dhe vranësirat ditët e fundit, dhe një mot i tillë pritet të mbajë edhe sot në vendin tonë.
Sipas meteoalb ditën e sotme do të ketë reshje shiu në disa zona të vendit, vranësira dhe rënie të temperaturave.
E mërkurë: Vijon ndikimi i vranësirave e reshjeve në Veri dhe Jug por vranësira e reshje të përkohshme në pjesën tjetër të vendit. Pasditja mbetet me vranësira e reshje të shpeshta në Veri dhe Jug ndërsa me vranësira kalimtare e reshje të izoluara paraqitet pjesa më e madhe e vendit.
Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në të dy vlerat ekstremale ditore të cilat do të luhaten në 4 – 18°C.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close