PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Ja çfarë mendon Rama për Nanon, Metën Kryemadhin, Bashën dhe Blushin


I ftuar në “Studio e Hapur”  kryeministri Edi Rama, ka dhënë mendimin e tij për kundërshtarët e tij politik.

Rama ka folur edhe për raportin e tij me ish-liderin e PS, Fatos Nano.

Raporti me Nanon

“Është fat të kesh një paraardhës që ka kaluar në të njëjtën rrugë që ke kaluar dhe ti dhe  e shikon nga rrugën larg. Unë e pyes shumë dhe i marrë mendimet. Unë e pyes shumë i marrë mendime sa herë që më nevojiten”. -është shprehur Rama për raportin me Nanon.

Mendimi për Metën dhe Kryemadhin

Meta është politikan rrace, por Monika është kapakë pa tenxhere. Monika mund të bëj vetëm zhurmë, ndërsa meta mund të jetë një president i mirë.

Mendimi për Bashën

Basha përpiqet të imitoj të pa imitueshmen.

Çështja Blushi

Blushi ishte pjesë e familjes dhe i takon familjes, Unë nuk kam asnjë kënaqësi që ai nuk e fitoi bastin e tij. Ai guxoi dhe i takon kësaj familje. Unë nuk dua të flas për sherre që duhen evituar. Guxoi dhe meriton respekt.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 15, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , , , , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: