PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Integrimi në BE/ Mogherini: Ne jemi gati


Në një konferencë të përbashkët për shtyp me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati, përfaqësuesja e lartë për Pollitikat e Jashtme në BE, Mogherini ka theksuar angazhimin dhe mbështetjen e plotë të BE për rrugën integruese të vendit tonë në familjen evropiane. Mogherini është shprehur se “Sot BE si e tërë është forcuar, ka forcuar angazhimin e saj në Ballkanin Perëndimor duke ofruar një prespektive të qartë anëtarësimi për vendet e rajonit”. Gjithashtu, ajo tha se viti 2018 do jetë një mundësi e madhe për Shqipërinë të ece në drejtim të BE-së . “Jam e sigurtë që presidencat e ardhshme do të na lejojnë të punojmë ngushtë me rajonin”- deklaroi Mogherini. Ndërsa në lidhje me integrimin e Shqipërisë në BE, Mogherini tha se “Jo se jam optimiste, por realiste që Shqipëria mund dhe do ta përdore 6 mujorin e ardhshëm që të ndërmarrë hapat e rëndësishëm të integrimit në BE, ne jemi gati.”/ CityNews  

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 15, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: