PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Berisha: Ja pse Rama e përjashtoi Mimi Kodhelin nga qeveria


Ish-kryeministri Sali Berisha jep 2 arsye pse mbeti jashtë kabinetit Rama 2 Mimi Kodheli.

Referuar qytetarit digjital ai shkruan:

Statusi i plotë:

Ja pse mbeti jashte kabinetit ndrikull Kodheli! sb

“Pershendetje Doktor.Nje burim shume i afert me ishministren e mbrojtjes Kodheli me tha dje se sipas saja Rama e la ate jashte kabinetit per dy arsye.Se par Mimi thote se Rama u be xheloz shume per mardhanjet e saj me amerikanet.Nje delegacion i senatit amerikan i kishte folur Rames ne prani te saja me superlativa per Mimin por jo per Ramen.Se dyti Mimi i thote ketije burimi 100% te besueshem se Rama i kishte kerkuar ti bente nje afer t si ato te Beqes dhe gjasme kjo nuk kishte pranuar,me respekt..”

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 15, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: