PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

38 shtetas kosovarë kthehen pas nga Gjermania


Të mërkurën pasdite, 38 persona u dëbuan nga aeroporti i Munihut për në Prishtinë.

Midis tyre ishte edhe një person i “rrezikshëm”, që sipas autoritetevem dyshohej se donte të shkonte në Siri.

Aplikacionet për azil të kosovarëve u refuzuan nga Zyra Federale për Migracionin dhe Refugjatët, shkruan media gjermane”BR24”.

Në mesin e të dëbuarve janë 16 persona që kanë qëndruar së fundmi në Bavari.

Katër prej tyre, sipas Ministrisë së Brendshme të Bavarisë, janë shkelës të ligjit të cilët janë dëbuar drejtpërdrejt nga burgu.

Një nga burrat cilësohet i “rrezikshëm”, i cili sipas autoriteteve donte të largohej nga vendi për në Siri.

Të deportuarit e tjerë u sollën në Mynih nga shtete të tjera federale.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 15, 2017 nga te Bota dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: