PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Avokati i zhdukur në traget gjenden, gjenden sendet


Çanta e avokatit Besnik Muço, 52 vjeç, me sendet personale, një kartë qëndrimi italiane dhe xhupi janë sekuestruar si prova materiale nga policia e Durrësit, në tragetin Adria. Burime konfidenciale nga policia dhe Prokuroria e Durrësit kanë bërë me dije për “BalkanWeb” se punonjësit e tragetit kanë vanë re në sallën e madhe të pritjes, sendet personale të një personi i cili i kishte lënë ato aty dhe nuk i kishte marrë. Nga këqyrja e sendeve personale ka rezultuar se ato i përkisnin shtetasit shqiptar me nënshtetësi italiane Besnik Muco.

Të njëjtat burime kanë saktësuar se pas denoncimit të vëllait të personit të zhdukur Viktor Mucos, nisën hetimet nga Policia e Durrësit, dhe pritet të sekuestrohen pamjet filmike të portit të Durrësit, nga të cilët pritet që të vërehet fakti se me kë ka hipur në traget, mbrëmjen e 2 nëntorit  avokati i zhdukur pa gjurmë. Analizmi i pamjeve filmike të portit të Durrësit, të pamjeve filmike të brendshme të tragetit por edhe të pamjeve të portit të Barit, pritet të hedhin dritë mbi zhdukjen e avokatit.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 14, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: