PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Paralajmërimi i Ramës: Do e pësoni po luajtët në të zezë​Të gjitha kompanitë që paguajnë punonjësit në të zezë, do të monitorohen. Këtë paralajmërim e ka dhënë sot kryeministri Rama, duke sjellë në fokus aksionin për të kontrolluar të gjitha kompanitë abuzive.

“Në 800 kompanitë më të mëdha ne vend, 42 % e pagave janë nën 300 mijë lekë, kjo për ne nuk është e vërtetë. Kjo për ne quhet shmangie nga detyrimet, deri te inxhinierë që paguhen nën 300 mijë lekë, për t’i ikur detyrimeve të sigurimeve shoqërore dhe taksave, ata marrin para më shumë në të zezë.

Kjo është një betejë që ne do ta nisim ndaj thirrja jonë për kompanitë e mëdha është ti japim fund kësaj loje, se këto lojëra ne nuk do t’i pranojmë për askënd”.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 13, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: