PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Ndalohet kryebashkiakja e Shkodres, shkeli rregullat


Kjo e shtunë nuk ka nisur shumë mbarë për kryebashkiaken demokrate të Shkodrës, Voltana Ademi. Ndërkohë që gjatë fundjavës, është ndaluar kalimi i makinave në pedonale, automjeti privat i Ademit është futur pikërisht në këtë zonë. Duke bërë që kryetarja e Bashkisë të shkelë në mënyrë flagrante rregullat.

Siç duket edhe në këto imazhe të siguruara nga Shkodra.News, makina e zonjës Ademi është ndaluar nga patrullat e policisë së shtetit transmeton Pasqyrimi.com.

Kjo pasi ka shkelur rregullat e qarkullimit, edhe pse ajo shfaqet duke nxituar për të hipur në automjetin që po e priste.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 11, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: