PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Zbulohet emri i shqiptarit të plagosur në Ekuador


image

Si pasojë e një atentati në Ekuador, një shqiptar i cili ishte i shoqëruar me një vajzë ka mbetur i plagosur rëndë.

Sipas mediave ekuadoriane vajza që e shoqëronte ishte gruaja e tij.

Mësohet se i plagosuri është Remzi Azemi nga Kosova i cili ka marrë tre plumba.

Autorët e krimit, që po udhëtonin me një motoçikletë, kanë arritur të qëllojnë përmes dritares së hapur.

Ndërkohë raportohet se Remzi Azemi është në spital, jashtë rrezikut për jetën. Sipas burimeve të policisë vendase, bëhet fjalë për pazare të prishura të trafikut ndërkombëtar të kokainës.

Policia ka bërë të mundur arrestimin e një 22-vjeçari të akuzuar për tre vrasje.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 10, 2017 nga te Bota dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: