PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Kush është ish-ministrja e Ramës që po hetohet nga prokuroria ?


Prokuroria kohët e fundit ka ngritur disa dhjetëra dosje hetimesh për ministra dhe ish-ministra të kabinetit Rama dhe Berisha.

Një burim zyrtar nga Prokuroria i tha CityNews.al se një hetim ka filluar për ish-ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli raporton Pasqyrimi.com
Prej disa javësh institucioni i Prokurorisë ka filluar të skanojë së pari çështjen e mosfunksionimit të radarëve, si një akuzë e hedhur shpesh nga opozita por dhe një shqetësim nga ndërkombëtarët, që i kanë lënë shteg trafikut të drogës nga Shqipëria nëpërmjet Adriatikut.
Kujtojmë këtu se para disa ditësh, edhe ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka paralajmëruar arrestime “peshqish të mëdhenj”.
Sipas ambasadorit Lu, për herë të parë në Shqipëri “do hamë peshkun e madh”./ CityNews

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 10, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: