Brexit/ Ja data dhe ora kur Anglia del nga BE


Kryeministrja e Britanisë së Madhe Tereza May, ka deklaruar se tanimë është vendosur data dhe ora e saktë kur Britania E Madhe do të dalë nga BE.


“Me anë të një amendamenti, Britania e Madhe do të dalë nga Bashkimi Evropian të premten e 29 marsit 2019 në orën 23:00”,-tha May teksa shpjegoi se nuk do të tolerojë asnjë përpjekje për bllokimin e daljes nga Bashkimi Evropian.
Në tekstin e amendamentit deputetët britanikë pro BE, detyrohen të deklarojnë nëse e kundërshtojnë ose jo daljen nga BE në mars.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close