PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Arrestime në Janar/ Ja masat që po merr Komision Europian për politikanët në Shqipëri


image

Ne një lidhje telefonike nga Brukseli, gazetarja Erisa Zykaj tha për emisionin “Opinion” se edhe KE pret arrestime në janar ashtu si ka paralajmëruar ambasadori amerikan në vendin tonë Donald Lu.
“Ajo që më është thënë mua është që KE do vendosë standartin e ndëshkueshmërisë, pra që të mësohet në Shqipëri që ai që merret me trafik droge do të ndëshkohet. Ja ku shkojnë ata që merren me trafik droge, kjo më është thënë nga burimet e KE.
Cështja është që ju e keni dëgjuar deklaratën e ambasadorit amerikan Donald Lu dhe KE më tha që edhe ne presim, do ishte ideale që ato të vijnë në fillim të vitit të ardhshëm”, tha Zykaj.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 10, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: