PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Artan Hoxha: Ja çfarë ndodhi me vrasësit e Artan Santos


I ftuar në “News 24” gazetari Artan Hoxha ka folur në lidhje me vrasjen e bujshme të bankierit Artan Santos në mes të Tiranës me 26 qershor të 2014.
Teksa është pyetur në lidhje me hetimet, Hoxha ka deklaruar se nga hetimet nuk ka asgjë të re, por sipas tij vrasësit e Santos tanimë janë ekzekutuar.
“Autorët e asaj ngjarje janë ekzektuar. Të paktën në dijeninë time ata janë persona që janë ekzekutuar”, u shpreh gazetari Artan Hoxha.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 9, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: