PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Anduena Llabani: Isha në zyrën e Llallës kur i telefonoi Tahiri


E ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ në News24, gazetarja e kronikës Anduena Llabani ka bërë një deklaratë të fortë teksa po diskutohej për sistemin e drejtësisë në vend.

Duke folur për presionet politike mbi Prokurorinë ajo tregoi edhe një detaj kur Saimir Tahiri kishte telefonuar Adriatik Lallën dhe ky i fundit kishte ndryshuar mimikën e fytyrës.
“Prokuroria ka presion. Ne flasim kollaj nga studio por gjërat nuk janë aq të thjeshta. Kam qenë 2 herë në zyrën e Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Kam qenë prezente kur e ka marrë në telefon Saimir Tahiri. Ai është shkëputur dhe ka folur në telefon në paradhomë, por kur është kthyer ka qenë i shpërfytyruar” – rrëfeu gazetarja, por nuk specifikoi kohën kur është zhvilluar telefonata./citynews

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 8, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: