PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

​AGJENCITË AMERIKANE NË NDIHMË TË QEVERISË RAMA


Gjatë kësaj jave në Tiranë pritet të zbresë “FBI”, dy agjenci amerikane, njëra shtetërore e tjetra private. Kryeministri Rama ka kontaktuar mediat për përballjen e këtyre dy të fundit.
  Dy agjencitë nga FBI do të ndihmojnë qeverinë Rama për vettingun në polici dhe goditjen e bandave kriminale.

  Nëpërmjet deklatarës së Ramës  bëhet e ditur se agjencia shtetërore do të jetë në ndihmë të trajtimit të strukturave të reja të sistemit të sistemit të drejtësisë siç është “SPAK”.

  Nga ana tjetër nga burimet e marra rezulton se agjencia private (ish-drejtuese të FBI) do të shërbejnë si konsulente të qeverisë Rama.

  Kryeministri i Shqipërisë në deklaratën e bërë për mediat të hënën e 6 nëntorit të 2017-ës thekson se do të vendosë përballë njëra-tjetrës dy agjencitë e FBI. Shtetërorja do të mbështesë “SPAK” e nga ana tjetër agjencia amerikane private do të jetë mbështetësja e qeverisë Rama. Qeveria ka nisur një luftë të hapur kundër krimit nën arrestimin e dy agjencive amerikane. 

Përgatiti: Ina Jaupi

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 7, 2017 nga te Uncategorized.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: