PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Ikin nga detyra disa nga kryetarët e PS-së në qarqe (Emrat)


Lënë detyrën disa nga kryetarët e degëve të PS-së në disa bashki të vendit. Taulant Balla po diskuton me krerët e degëve për një proces zgjedhor që ka nisur në PS dhe që përfundon më 15 nëntor, ku do të largohen drejtuesit me rezultate të dobëta.

Janë 16 bashki që do iu duhet të rizgjedhin kryetarët e tyre, si: Kamëz, Kavajë, Rrogozhinë, Cërrik, Elbasan, Përrenjas, Pogradec, Postec, Devoll, Dibër, Vau i Dejës, Kuçovë, Skrapar, Këlcyrë, Shkodër.
Mësohet se këto krytarë do duhet të lënë detyrën për rezultate të dobëta në detyrë.
Kamëz – Ramadan Cani

Kavajë – Gentian Daja

Rrogozhinë – Haxhi Memolla

Peqin – Edurim Teqja

Cërrik – Gëzim Salla

Elbasan – Ardit Demiri

Përrenjas – Haxhi Çollaku

Pogradec – Bledi Çomo

Pustec – Jani Ago

Devoll – Eroldi Begolli

Dibër – Afrim Mikli

Vau i Dejës – Kristian Shkreli

Kuçovë – Sybi Shehu

Skrapar – Edmond Omeri

Këlcyrë – Hodjan Selami

Shkodër – Arvit Osja/elbasaniplus

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 2, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: