PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Shembjet në Himarë, PD paralajmëron revoltë popullore


noka-480x360

Partia Demokratike ka dalë me një qëndrim të fortë, për prishjen e ndërtesave në Himarë. Deputeti demokrat, Flamur Noka, i pranishëm në protestën që po zhvillohet në Himarë, bëri thirrje që të ndalen shembjet. Sipas tij, revolta popullore do t’i marrë përpara, ata që po dhunojnë këtë qytet.

“Jemi këtu për të denoncuar dhunën dhe territorin. Mos t’i bien në qafë Himarës për të fshehur banditizmin. Revolta popullore do t’i marrë përpara.
Banorët ne Himarë kanë denoncuar dhunën shtetërore, në 4 të mëngjesit policia ka zgjuar banorët dhe i kanë nxjerrë përjashta për t’u shembur banesat.
Jemi këtu për të denoncuar faktin se Himara po përdoret si plaçkë.
Banorëve të Himarës po ju dhunohet pasuria.
Prishen objekte 100 vjeçare, por jo të zyrtarëve të PS.
Po ju them, para këtyre kanë ardhur sekserët.
Ne jemi në anën e ligjit dhe qytetarëve, dhe jo në anë të bandave të saj”, tha Noka.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 1, 2017 nga te Aktualitet.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: