PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Visho Ajazi kërkon punë në NATO, por nuk u pranua


Visho Ajazi Lika dha dorëheqjen dje nga kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror në mënyrë të papritur dhe brenda pak orësh u zëvendësua nga Helidon Bendo.

Ndonëse nuk dihen arsyet konkrete të dorëheqjes së tij, mësohet se Lika ka aplikuar për një detyrë në një strukturë të NATO-s para 4 muajsh por nuk ka arritur të fitojë. Jo vetëm kaq, por këtë detyrë e ka fituar një shtetas italian, e rrjedhimisht s’mund të jetë arsye e fortë për t’u dorëhequr nga SHISH, institucioni më i rëndësishëm i inteligjencës në vend.

Aplikimin në NATO e tha dje edhe analisti Lorenc Vangjeli, duke e nxjerrë madje si shkak të dorëheqjes.

Po kështu edhe gazetari Artan Hoxha tha dje në emisionin “Studio e Hapur” se ish-kreu i SHISH ka konkurruar pak muaj më parë për një pozicion në Bruksel dhe se kryeministri Edi Rama ishte në dijeni dhe dakordësi.

“Visho Ajazi e ka dhënë dorëheqjen pasi ai ka bërë një aplikim të ri për punë. Ai do të marrë një post shumë të rëndësishëm në nivel ndërkombëtar. Ai shkon si këshilltar sigurie i shefit të NATO-s”, tha gazetari Artan Hoxha.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 31, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: