PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Nis shembja e ndërtesave në Himarë, banoret përplasen me policinë


Inspektorati Kombëtari i Mbrojtjes së Territorit ka nisur shembjen e ndërtimeve në Himarë në kuadër të fazës së dytë planifikimit urban të qendrës së qytetit. Ky aksion ka sjellë sërish përplasje mes policisë dhe banorëve të cilët refuzojnë prishjen e objekteve të tyre. Në videon e mëposhtme shihet protesta e banorëve, të cilët duan të mbrojnë pronën e tyre, ndërkohë që pengohen nga një korodon i gjatë policësh.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Flukovajone%2Fvideos%2F1582273095192688%2F&show_text=0&width=560

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 31, 2017 nga te Uncategorized dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: