PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Ndarja nga jeta e Adelajda Xhamanit


image

Gazetarja e njohur Adelajda Xhamani ka nderruar jete kete te diele ne moshen 31 vjecare.

Ajo u gjet e pajete ne apartamentin e saj ku jetonte prej shume kohesh e vetme.

Nga ekspertiza mjekoligjore thuhet se shkak per vdekjen e papritur eshte bere nje arrest kardiak, por gjithashtu eshte zbuluar se Adela vuante edhe nga epilepsia.

Adelajda u be e njohur si nje nga konkurentet e Big Brother, si nje vajze plot energji, dashuri per jeten dhe qe iu kundervua mentalitetit konservatore te shoqeris tone. Ndarja e papritur nga jeta ka tronditur boten e medias, miq e familjare te cilet shprehen plot dhimbje per kete humbje te madhe.

Adelajda Xhamani pas ekspertizes u dergua ne shtepine e prinderve, ku me pas do te percillet per ne banesen e fundit./Pasqyrimi.com

-Përgatiti Eliza Gjediku

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 30, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: