PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Gazetari sulmon Nanon: Është bërë si pseudokëngëtarët që nxjerrin zërin në vend të gjoksit


Shkrimi i Mustafa Nanos për Azem Hajdarin, ka sjellë shumë reagime negative në opinionin publik. Një ndër ta, ka qenë dhe gazetari Alfons Zeneli, i cili nëpërmjet një postimi në Facebook, e krahason analistin Mustafa me peseudokëngëtaret, që nuk kanë zë dhe nxjerrin gjoksin.

“Mustafai i kompleksuar nga vogjelia për madhështi, dështoi për t’u bërë faktor intelektual “opinionmaker”, duke sharë Berishën, pasi ky i fundit e neglizhoi duke mos iu përgjigjur kurrë e duke mos ia përmendur emrin kurrë.
Kjo bëri që Mustafa të depresohej dhe sa më shumë zhytej në depresion, aq më shumë zëri i brendshëm i kompleksit për madhështi e grishte të kërkonte “beteja” të tjera.
Pasi u “faktorizua” deri në orgazmë me Skënderbeun apo me islamin në tentativë për t’iu ngjarë mendimtarëve universalë, të cilët orientojnë trendy-n e popujve, shfrytëzoi rastin e shatores së Azem Hajdarit.
Po ta lexosh shkrimin, mund të vëresh lehtësisht se si sforcohet Mustafa, për të magjepsur me fjalor prej mendimtari aksiomatik, duke i lënë lexuesit vetëm një shteg: t’i përulen mendimit të tij pa bezà.
Ideja e Musafës për të mahnitur tregun me kinse guximin blasfemik , është tej kufirit të komikes.
Mustafa karafili nuk ka asnjë ndryshim nga këto pseudokëngëtarët, që duke mos pasur zë për të kënduar, nxjerrin cicat”, shkruan Zeneli.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 30, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: