PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Dosja Habilaj/ Saimir Tahiri përsëri në Prokurori


image

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri pritet që të thirret përsëri në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dëshmuar në lidhje me dosjen Habilaj, dhe përmendjen e emrit të tij në përgjimet e siguruara nga antimafia italiane.
Krimet e rënda thanë për Tv Klan se janë edhe disa episode të tjera të cilat ish-ministrit duhet të sqarojë në lidhje me këtë dosje.

Grupi hetimor që ka në dorë këtë dosje është duke kryer disa veprime të tjera në funksion të kësaj çështje dhe është në kontakte të vazhdueshme me Prokurorinë e Katanias dhe antimafian, të cilat dokumentuan veprimtarinë e Habilajve.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 30, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: