PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Cili është shteti që ka më shumë miliardierë ? 


Kontinenti aziatik ka lënë prapa Shtetet e Bashkuara të Amerikës si rajon me numrin më të madh të miliarderëve në botë.

Sipas raporti të këtij viti, Amerika ka 563 miliarderë ndërsa Azia 637, përmbledhje e shërbimeve financiare UBS.
Kina është shteti që ka pasur një bum financiar duke shtuar numrin e miliarderëve pothuajse çdo ditë.

Edhe pse miliarderët aziatikë kanë tejkaluar numrin e homologëve të tyre amerikanë, përsëri këta të fundit kontrollojnë më shumë pasuri në total.

Europa qëndron në vend të tretë në të dhënat e raportit të miliarderëve me 342. Në total në botë ka plot 1542 miliarderë në botë që kontrollojnë një pasuri prej 6 trilionë dollarë.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 30, 2017 nga te Bota dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: