PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

ISIS kërcënon me vrasje princin George


image

Organizata terroriste ISIS, ka kërcënuar m vrasje princin George. Mesazhet janë zbuluar nga shërbimet inteligjente, dhe mësohet se ekstremistët kanë deklaruar se do ta sulmojnë princin në shkollën e tij.
“Edhe familja mbretërore nuk do të mbetet pa u prekur”,-thuhet ndër të tjera në mesazh.

Ekstremistët dyshohet se postuan mesazhin së bashku me një foto të mbretit të ardhshëm duke hyrë në shkollën e tij Battersea në Telegram. Mesazhi përfshiu adresën e shkollës Battersea të Thomas-it dhe në përshkrim kishin shkruar se ‘shkolla fillon herët’.
“Kur lufta vjen me melodinë e plumbave, ne zbresim në mosbesim, duke dëshiruar hakmarrje”,-thuhet më tej në mesazhin e ekstremistëve.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 29, 2017 nga te Bota dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: