PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Seferina Serani: “Fuqitë e Mëdha nderhyjne vetem aty ku behet Gjenocid dhe spastrim etnik!”


Ministri i jashtëm serb, z. Ivica Daçiç, ka bere nje krahasim te pavend ne çeshtjen e Pavaresise se Katalonias nga Spanja, duke e krahasuar Katalonjen, me Kosoven, ku sipas tij, “Katalonja është në të njënjtën situatë me Kosovën, por këtë herë nuk ka ndërhyrë fuqitë e mëdha”. 
S K A N D A L O Z E…!!!

Zoti Daçiç, je ndoshta i mire per te kenduar ne Opera, por, edhe neper mejhanet turke si dhe te kercesh edhe hareme grash, pse jo, talentin e disponon, por, nuk je i mire, per Minister i jashtem i Serbise, sepse, nga posti i Ministrit te Jashtem te Serbise, po leshon “kercunj” gafash! Po vazhdoni ti bini te njenjtes melodi, nderkohe qe koncerti ka mbaruar dhe spektatoret jane larguar! Nuk jeni me ne gjendje ju serbet, te bindni askend, se gjoja, ju eshte bere juve, ndonje “padrejtesi”, perkundrazi, bota nuk eshte tmerrua,r per ndonje gjenocid nga Spanja dhe katalanjasit, sikurse me gjenocidet tuaja, ne ish-Federaten tuaj Jugosllave! Katalanjasit “kerkojne liri demokratike” ne konform te te drejtave fondamentale per pakicat minoritare dhe ne rruge demokratike, kerkuan “INDIPENDENCEN” nga Mbreteria e Spanjes, pa ju neneshtruar asnje “spastrimi etnik”.
Ju, ishit gjaksore dhe keni kryer gjenocid, jo vetem tek shqiptaret por edhe tek Boshnjaket, Kroatet etj…mos ja fut kot se nuk keni fytyre ju serbet, te krahasoheni me Spanjen dhe Katalanjen. 

Rrofte sebepi dhe “oburra” te paraqitemi edhe ne serbet, “si viktima” i thone kesaj! 
Ne shqiptaret nuk jemi aq budallenj, (asnjehere nuk kemi qene), thjesht, ne, kemi qene te varfer dhe si te varferit, “zeri yne” nuk degjohej, prej “zhurmuesve” tuaj te fuqishem, te mashtrimit tek kryenit gjenocidet kunder nesh. Ne te njenjten kohe te gjenocideve ju, hanit e pinit, me te fuqishmit, per te fshehur krimin e spastrimeve etnike dhe gjurmet tuaja te felliqura, K R I M I N A L E…!!!/Pasqyrimi.com

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Një koment te “Seferina Serani: “Fuqitë e Mëdha nderhyjne vetem aty ku behet Gjenocid dhe spastrim etnik!”

  1. Ali Daci
    Tetor 29, 2017

    Kryeministri serb Dacic edhe nje here tregon vullnetin e politikes antidemokratike dhe antinnerzore duke vlersuar pavarsin e popujve tjere si akt kriminal. Me nje fjale serbet dhe jovetem ky Daçic por te gjithe, e urrejne fjalen pavaresi, pasiqe te gjitha ata nukne duan lirine e tjereve por vetem te veten. Ata e din qe me dhune po e mbajne Sanxhakun duke ia mohuar çdo gje e edhe lirin, pra, pavaresin. Ata po harrojne se me dhune po mbajne nen çismen ssrbe edhe Vojvodinen, edhe atyre po ua mohojne lirine, pra, pavarrsine. Kosoven nuk ja dolen ta mbajne me nen çizmen e dhunes duke ia mohuar lirin, pra pavaresine. Kur duhet politika anti liri dhe anti pavaresi e serbeve te deshtoj dhe te liroj kombet tjera te jetojne te lira si gjithe popujt tjere te botes….

    Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 28, 2017 nga te Opinion dhe etiketuar me , , , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: