PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Përse meshkujt i adhurojnë femrat që qeshin shumë


image

Një hulumtim i ri ka treguar që meshkujt nuk joshen edhe aq nga femrat që kanë kuptim të pasur humori. Më shumë joshen nga ato femra të cilat qeshin me shakat e tyre dhe anasjelltas.

Fatmirësisht, femrat nuk kundërshtojnë shumë për këtë shkak, sepse edhe ato i duan më shumë meshkujt gazmorë, të cilët dinë t’i bëjnë të qeshin, transmeton Telegrafi.

Hulumtuesit nga Universiteti në Majami kanë intervistuar më shumë se 80 meshkuj dhe femra lidhur me atë se sa i japin rëndësi partnerit i cili di t’i bëjë të qeshin apo sa e vlerësojnë shakanë dhe spiritualitetin e tyre.

Nga përgjigjet e tyre mund të konkludohet që femrat më shumë i vlerësojnë meshkujt të cilët dinë t’i bëjnë të qeshin, ndërsa meshkujt më shumë i vlerësojnë femrat të cilat qeshin me shakatë e tyre.

Hulumtuesit supozojnë që njerëzit kanë standarde të ndryshme kur është fjala për ndonjë botë të imagjinuar, ideale dhe reale.

A pajtoheni edhe ju me këto rezultate?

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 28, 2017 nga te Life Style dhe etiketuar me , , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: