PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Ja çfarë parashikojnë meterologët në fundjavë


Mëngjesi nis i ftohtë, por dita na sjell surpriza. “Kapriçot” e motit nuk po i kupton askush dhe duket se kjo gjendje do të vazhdojë të jetë e tillë. Kjo pasi, Meteoalb parashikon një fundjavë me kthjellime e vranësira të shpeshta në pjesën më të madhe të vendit duke sjellë shira të dobët, kryesisht në veri.

Ja parashikimi për nesër e në vijim:

Orët e para të ditës paraqiten me kthjellime e vranësira të shpeshta në pjesën më të madhe të vendit duke sjellë shira të dobët kryesisht në Veri. Duke iu afruar mesditës moti kthjellohet gradualisht duke bërë pasditja të dominohet nga kthjellimet në territor, përjashtuar ekstremet Veriore – Verilindore ku ende do ketë vranësira kalimtare.  Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë në bregdet dhe zonat e ulëta por një rënie me 3 – 4°C sjell mëngjesi e mesdita në zonat malore.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 27, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: