PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Elbasan/ Ja pse 38 vjeçari i vuri flakën vetes me benzinë


Zbulohen detaje nga ngjarja e rëndë në Elbasan. 38 vjeçari, Elton Hodo, pasi u lye me benzinë, i vuri flakën vetes. Për shkak të shkallës së rëndë të djegies, ai ndërroi jetë pak orë pas ngjarjes. Ai kishte pak kohë që ishte kthyer nga emigracioni dhe po përballej me probleme psikologjike, pasi kohët e fundit vuante nga depresioni. Prandaj, mendohet, se pamundësia për të gjetur punë dhe problemet financiare, duket se kanë çuar të riun në gjendje depresive.

Në fillim kanë qenë kalimtarët që i kanë ardhur në ndihmë, ndërsa familjarët e kanë identifikuar, pasi kanë mësuar ngjarjen nga mediet.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 27, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: