PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Saimir Tahiri flet në Kuvend : Nuk pres ta gjej të drejtën time në sallën e parlamentit, ndaj…


Ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri ka marrë fjalën sot para kolegëve të tij në Kuvendin e Shqipërisë për të bërë mbrojtjen e fundit para se të vendoset nëse ligjvënësit do të votojnë ose jo për arrestimin e tij.

“Nuk pres ta gjejë të drejtën time në sallën e parlamentit, por aty ku më takon para drejtësisë.

Mirëpres çdo vendim tuajin, cilido ai qoftë.

Rruga ime për të gjetur drejtësinë nuk ndalet këtu”, tha shkurt Tahiri.

Në Kuvend ku do të votohen me votim të fshehtë dy raportet e Këshillit të Mandateve dhe Rregullores.

Raporti i mazhorancës kërkon vetëm hetim, garanci pasurore dhe kontroll banese, ndërsa opozita, PD dhe LSI, kërkojnë edhe arrestimin e Tahirit, siç ishte kërkesa e plotë e organit të akuzës./GSH

 

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 25, 2017 nga te Aktualitet, Uncategorized dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: