PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Mbyllet Çështja Tahiri, ja deputetët që nuk votuan


Kuvendi i Shqipërisë rrëzoi me votat e shumicë, kërkesën e prokurorisë së Krimeve të Rënda për arrestimin e ish ministrit  Saimir Tahiri. Kërkesa e Prokurorisë është rrëzuar me 75 vota pro dhe 60 kundër, ndërsa 5 deputetë nuk kanë votuar. Sipas “Panorama”, deputetët që nuk votuan janë: Saimir Tahiri, deputeti Tom Doshi, ministri Fatmir Xhafaj, që ndodhet në vizitë në Itali, deputeti Agron Çela i LSI dhe deputeti Vangjel Tavo.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 25, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: