PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Demiraj: 100 persona të kupolës së policisë meren me drogë


image

Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ka bërë një deklaratë të fortë, në emisionin “360 Gradë”. Ai ka deklaruar, se ka një listë me 100 emra, në të cilën përfshihen zyrtarë policie, të cilët janë përfshirë në trafikun e drogës.

“Gjatë ushtrimit të detyrës jam njohur me një listë personash të kupolës së policisë e poshtë. Mbi 100 veta në kupolën e policisë. Ekziston një listë nga shërbimet e inteligjencës brenda shtetit dhe të huaja. Është e dërguar në prokurori. Është një listë që janë përfshirë në dy vitet e fundit me trafikun e drogës. Lista është përgatitur në Shqipëri. Është kryesisht produkt shqiptar. Prokurorët e krimeve të rënda janë të demotivuar sot, pasi me reformën shkrihen. Në shumë raste kur prokuroria ka filluar hetimet, ka pasur presion të jashtëzakonshëm. Janë rrethuar gjykatat para dy tre vjetësh”, tha Demiraj.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 20, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: