PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Taulant Balla porosi deputetëve të PS për Tahirin, ja çfarë u tha


image

Sa më shumë përgjime zbardhen në media nga Moisi Habilaj, aq më shumë forcohen lidhjet e Saimir Tahirit me trafikantët e drogës dhe aq më shumë dobësohen marrëdhëniet me deputetët e PS, duke i dhënë Tahirit çdo ditë e më shumë pamjen e deles së zezë të Partisë.

Pikërisht për “delen e zezë”, Taulant Balla mblodhi sot deputetët e PS në një mbledhje duke i porositur të reagojnë ftohtë ndaj provokimeve të opozitës për rastin e Tahirit. “Ju jeni juristë, ndaj përgjigjet duhet të jenë të matura” mësohet t’i ketë thënë Taulant Balla deputetëve, të cilët i këshilloi të reagojnë me besimin se drejtësia duhet të bëjë punën e saj pa asnjë ndikim për zbardhjen e të dhënave dhe dyshimeve.

Saimir Tahiri e ka ndjerë edhe vetë si po shndërrohej dita-ditës në “delen e zezë” të familjes së tij politike. Në konferencën për shtyp, ai tha se ishte i vetëm përballë drejtësisë dhe se nuk priste ta mbronte askush, as partia, as deputetët dhe as vetë kryeministri.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 18, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: