Vrasja e gazetares, ja kush ofron 20 mijë euro për të gjetur vrasësit


Gazetarja 53-vjeçare nga Malta Daphne Caruana Galicia, ka publikuar dhe hulumtuar shumë skandalet e “Panama Papers”, por që një ditë më është vrarë me bombë.
Vrasja e saj ka ngjallur shumë reagime, mes tyre themeluesi i “Wikileaks”, Julian Assange i cili ka ofruar 20 milë euro për gjetjen e autorëve.
“I zemëruar të dëgjoj se gazetarja investigative malazeze dhe blogerja Daphne Caruana Galicia është vrarë këtë pasdite jo shumë larg shtëpisë së saj me një bombë ne makine. Jap një shpërblim prej 20.000 € për informacionin që shpie në dënimin e vrasësve të saj”, shkruan ai në “Twitter”.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close