PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Këta janë zv.ministrat e rinj të qeverisë ‘Rama 2’


Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së, ekipin e ri të zv.ministrave të rinj.

Katër zv/ ministrat në ministrinë e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural

Dhimo Kote

Ermira Rusi

Ilir Halilaj

Roland Kristo

Zv/ ministrat në Ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit

Ornela Çuçi

Hajrudhah Çeku do të mbulojë turizmin

Katër Zv/ ministrat në Ministrinë e Arsimit

Besa Shahini

Ervin Demo

Kostandin Shkurti do të mbulojë fushën e sportit

Shpati Kolgega do të mbulojë pjesën e Rinisë, ka mbajtur postin e nënkryetarit të FRESSH

 

Kater Zv/ Ministrat në Ministrinë e Shëndetësisë

Mira Rakacolli

Bardhylka Kospiri

Ilirjana Bajraktari

Ardjana Jaku

Zv/ ministrat e Ministrisë së Drejtësisë

Toni Gogu

Teuta Vodo

Zv/ Ministrat në Ministrinë e Shëndetësisë

Mira Rakacolli

Bardhylka Kospiri

Ilirjana Bajraktari

Zv. Ministri i Mbrotjes

Petro Koçi

 

Tre zv/ministra në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme

Klea Maliqi do të mbulojë integrimin

Artemisa Dralo  përfaqësuese e minoritetet

Etjen Xhafaj do të mbulojë diplomacinë ekonomike

4 Zv/ ministrat në Ministrinë e Brendshme

Rovena Voda

Julian Hodaj

Romina Kuko

Besfort Lamallari

Në ministrinë e Financave dhe Ekonomisë 4 zv/ ministrat

Elton Haxhi
Albana Shkurta

Erjon Luçi
Dajna Sorrensen

4 Zv. ministrat në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë  

Enis Aliko

Altin Bonati

Dorina Qinari

Artan Shkreli 

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 7, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: