PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Statuja e Skënderbeut në SHBA, ja çfarë shkruan Ambasada Amerikane


image

Ambasada Amerikane ka vendosur që të bëjë një surprizë vërtet të bukur për shqiptarët. Ajo iu ka kujtuar statujën e parë të Heroit tonë Kombëtar, të vendosur në Miçigan. Në një postim në Facebook, Ambasada është vendosur në vitin 1981, pranë kishës që u themelua nga emigrantët shqiptarë.

“Statuja e parë e Skënderbeut në Shtetet e Bashkuara, në kodrat Rochester në Miçigan. Statuja qëndron pranë kishës katolike shqiptare të Shën Palit, e cila u themelua në 1981 nga emigrantë shqiptarë, shumë prej të cilëve ishin vendosur në kontenë Okland gjatë viteve ‘70”, shkruan Ambasada Amerikane.

image

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Tetor 1, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: