PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

“Shqipëria nuk nënshkruan marrëveshje me FMN, se po zëvendëson kreditë me paratë e drogës”


image

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon kryeministrin Rama, se nuk po nënshkruan marrëveshjen me FMN, sepse po shkruan sot se “po zëvendëson kreditë e kësaj marrëveshje për ekonominë, me paratë e drogës”. Berisha shkruan se borxhi i vendit tonë është 85 e GDP-së. 

Postimi i Berishës: 

Noriega zevendeson FMN me Kanabisin!

Te dashur miq, Noriega nuk po firmos marrveshje te re me FMN, ndonese borxhi i Shqiperise me çekun 1 miliard eshte sot 85% e GDP. Ai refuzon marreveshjen e re me FMN sepse po zevendeson kredite e kesaj marreveshje per ekonomine, me paratë e droges. Ky eshte nje lajm jo i mire per vendin! Parate e droges jane krim dhe vetem krim. sb

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shtator 30, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: