PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Juristi i OSHEE Romeo Kara plas ”bombën” të dënuarit dalin natën nga burgu, vrasin me pagesë dhe flenë të qetë ditën tjetër


Para dy ditesh, nje miku im, qe jeton jashte, teper i shqetesuar me vuri ne dijeni se: kriminele te denuar me burgim te perjetshem, dalin naten nga burgu, bejne vrasje me pagese, dhe gdhihen perseri te qete ne burg, nen mbrojtjen e shtetit. Po dje mora nje rikonfirmim te ketij fakti.
Behet fjale, pikerisht per burgun 302 ne Tirane, ku rrijne pjesa me llum e krimit, qe kane marre peng kete vend.
Te dalesh nga burgu naten, te besh biznes duke vrare me pagese, sipas porosive nga lart, dhe te kthehesh ne mengjes, do te thote se, alibia eshte e plote, e besueshme dhe e pakundershtueshme. 

Keshtu shpjegohen vrasjet pa autor dhe pa shprese per t’u zbardhur.
Kjo gje ka ndodhur, sipas asaj qe me eshte thene, kryesisht nen administrimin  e burgjeve nga bandat PD dhe LSI.
Keshtu shpjegohet pasurimi i pabesueshem i drejtorave te burgjeve, te cilet sot po zhgerryhen ne lluksin e krijuar nga pagesat e killerave.
Disa nga keta funderrinat e burgjeve, kane dale te paguar per te realizuar edhe vrasjen time, por qe nuk ia kane arritur dot.
Keto funderrina, si dhe urdheruesit e paguesit e tyre te cdo lloji e rrangu, do te me kene perballe dhe ju bej me dije se, kunderpergjigja ime ndaj tyre, do te jete direkte, frontale dhe e pameshirshme.
Ne pergjigje te cdo agresioni ndaj meje, do t’i godas keto funderrina ne cdo pike te tyre,  te pasurise se tyre, te familjes se tyre dhe shoqerise mbeshtetese se tyre, derisa emri te mos ju degjohet.
Sali, Ilir, Ismailaj dhe jevgjit killera mbas jush, une po ju pres.
Ne luften time ndaj jush, i jam mbeshtetur Zotit, dhe nuk ma ndjen nese e gjithe karakatina e qelbur qe quhet shtet, eshte kundra meje.
Une ju sfidoj t’a coni deri ne fund ate qe keni nisur.
Deri tani jam marre me korrupsionin, por si duket ka ardh dita te merrem edhe me funderrinat e krimit.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shtator 28, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: