PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Deklarata e fortë e Bashës: Po përgjohen kundërshtarët e Ramës dhe diplomatët e huaj


image

I ashpër ka qenë sot kreu i PD-së Lulzim Basha, në deklarata nga foltorja e Kuvendit. Ai ka mbajtur një fjalim rreth 10 minuta ku foli për ngjarjen e 18 shtatorit ku pati një përplasje mes policisë dhe djalit të një biznesmeni. Basha akuzoi ministrin Xhafaj si kordinuesin e trafikut të drogës në vend

Po ashtu gjatë fjalës së tij, Basha ka akuzuar kreun e Policisë së Shtetit, Haki Çako për përgjime ndaj opozitës dhe diplomatëve të huaj.

“Drejtori i Policisë përgjon kundërshtarët e Ramës dhe diplomatët e huaj, dhe nga informacionet, gjynahqarin që mbante kufjet e ke nisur sot ne Amerikë para se ti vinin prangat” – tha Basha.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shtator 28, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: